Aralık 30, 2020 admin

Günümüz Covid-19 salgınında spesifik bir antiviral bulunabilmiş değil. Halen yapılmakta olan tedaviler ise karşıdan tank geliyorken tabanca ile sıkmaya benziyor. Aşı, herkes için direkt bağışıklık oluşturması açısından çok değerli ancak etkinlik ve güvenlik testleri yeterince yapılamadan, mücbir sebeple piyasaya sunuldu. Uzun vadede sorun yaratmamasını tüm insanlık adına diliyorum.  En iyi ihtimali dilediğimden, bu pandeminin aşı ile durdurulduğunu varsaymış olalım. İnsanlık için sorun bitti mi? Maalesef hayır.

Yaşadığımız dünya çok çeşitli mikroplarla dolu. Yaşam bile mikroplarla geldi! Her canlı, her durumda yaşamaya çalışmak için uğraşır, savaşır ve adapte olur. Olamayanlar ölür. Adaptasyon süreçlerini mutasyon olarak tamamlayanlarsa başa bela olur. Mutasyonda çevre şartları önemli rol oynar (çevre kirliliği vs.). Bu sebeple yaşadığımız dünyayı daha fazla kirletmememiz gerektiğini artık anlamamız gerekiyor. Ancak şunu da bilmeliyiz ki bu mutasyon geçirmekte olan başkaları, sıra bekliyorlar.

Eğer bir mikrop, bir organizmaya girerse vücut onunla savaşır ve yok etmeye çalışır. Bu safhada genel bağışıklık sistemi devreye girmiştir. Eğer yenerse, direkt bağışıklık kazanıyoruz. Bağışıklık sisteminin güçlü olmasına ihtiyacımız var. Peki bu nasıl mümkün olur? Herkes bir formül veriyor. Şunu iç, bunu al. Tavsiye edenlerin çoğu, ne olduğunu kendi bile bilmiyor. Çoğu sentetik ürünlerle dolu ve vücutta birikim yaparak durumu daha da kötüleştiriyor.

“HÜCRELERİN FAYDALANAMADIĞI TÜM FORMÜLLER, GEÇERSİZDİR.”

O zaman gelin detaylara bakalım:

1-Sağlıklı beslenme şart. Bu doğru ancak bildiklerinizin çoğu yanlış! Gluten tüketiyorsanız, süt ve süt ürünlerini hayatınızdan çıkarmamışsanız, şeker alıyorsanız, yanlış saatte besleniyorsanız. bir kere sağlıklı beslenmiyorsunuz demektir. Bunlar varsa, bağışıklık sisteminizin kötü olduğunu kafadan bilebilirsiniz.

2-Fiziksel aktiviteniz düşükse, düzenli spor yapmıyorsanız, bağışıklığınız düşüktür.

3-Yeterli ve kaliteli uyumuyorsanız, bağışıklığınız düşüktür.

4-Hayata bakış açınız kötü odaklıysa, korkularınız-kaygılarınız varsa, sağlıklı düşünemiyorsanız, mutlu değilseniz, bağışıklığınız düşüktür.

5-Çalışma ortamınız sağlıklı değilse, bağışıklığınız düşüktür.

6-Ev ortamınız huzurlu değilse, bağışıklığınız düşüktür.

7-Bağırsak sağlığınız bozulmuşsa, bağışıklığınız düşüktür.

8-Damar sağlığınız bozulmuşsa, bağışıklığınız düşüktür.

Bunları gözden geçirin. Bozuk olduğunu düşündüklerinizi tespit ettikten sonra, düzeltmek için harekete geçin. İçinden profesyonel destek almanız gerekenler varsa danışabilirsiniz.

Sağlık bir bütündür unutmayalım.

 

, , , , ,

İletişim'e Geçin

Hızlıca İletişime Geçemek için Formu Doldurabilir veya İletişim Kanalarından Ulaşabilirsiniz.